DCSIMG

Sporting week ahead

EAST DISTRICT CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS: Saturday, December 8 – At Bell Baxter High School, Cupar. Age grades from Under-13s to Senior (11.30am).

IMAGE PRINTERS CUP THIRD ROUND: Saturday, December 8 – Selkirk v Spartans (1.30pm).

EOS PREMIER DIVISION: Saturday, December 8 – Civil Service Strollers v Vale of Leithen (2pm).

EOS FIRST DIVISION: Saturday, December 8 – Hawick Royal Albert v Duns; Kelso United v Burnisland Shipyard; Peebles Rovers v Berwick Rangers Reserves (2pm); Gala Fairydean v Ormiston (2.30pm).

EOS UNDER-19 LEAGUE: Sunday, December 9 – Selkirk v Edinburgh City (2pm).

SOUTH AMATEUR CUP FIRST ROUND: Saturday, December 8 – Gala Rovers v Newtown (12.30pm); Carnwath v Linton Hotspur (1pm).

SOUTH AMATEUR CUP SECOND ROUND: Saturday, December 1 – Hearts of Liddesdale v Stow; Hawick United v Biggar (1pm).

BAL DIVISION A: Saturday, December 8 – Hawick Waverley v Greenlaw; Langholm Legion v Leithen Rovers (2pm).

BAL DIVISION B: Saturday, December 8 – Ancrum v Selkirk Victoria; SFC Bowholm v Eyemouth Amateurs; Gala Hotspur v Coldstream Amateurs; Winton v Hawick Legion (2pm).

BAL DIVISION C: Saturday, December 8 – Earlston Rhymers v Tweedmouth Amateur Colts; Gala Athletic v Abbotsford Albion; Gordon v Peebles Amateurs; Lauder v Kelso Thistle; St Boswells v Hawick Legion Rovers (2pm).

EAST MENS’ DIVISION ONE: Saturday, December 8 ‑ Kinross v Fjordhus Reivers (noon).

BRITISH & IRISH CUP: Friday. December 7 – Nottingham v Melrose (7.45pm). Saturday, December 8 ‑ Gala v Moseley (3pm).

RBS REGIONAL CUP: Saturday, December 8 – Kelso v Hawick YM; Peebles v Jed-Forest; Selkirk v Hawick (3pm).

RBS EAST LEAGUE ONE: Saturday, December 8 – Langholm v Dunbar; Preston Lodge v Berwick (2pm).

RBS EAST LEAGUE TWO: Saturday, December 8 – Hawick Harlequins v Earlston; Edinburgh Northern v Gala YM; Ross High v Hawick Linden (2pm).

RBS EAST LEAGUE THREE: Saturday, December 8 – Walkerburn v Leith; Liberton v St Boswells (2pm).

SEMI-JUNIOR LEAGUE: Saturday, December 8 – Hawick PSA v Gala Wanderers; Duns Colts v Peebles Colts; Selkirk Youth Club v Langholm Colts; Berwick Colts v Tynedale Colts; Jed Thistle v Kelso Harlequins; Hawick Wanderers v Melrose Wasps (2pm).

JEAN YULE CUP: Thursday, December 6 – Hawick Burns Club A v Selkirk B; Jedburgh Legion v Hawick Conservative Club A; Hawick Conservative Club B v Hawick Burns Club A; Selkirk A v Border Club.

 

Comments

 
 

Back to the top of the page