DCSIMG

The sporting week ahead

FEEL THE BURNS HILL RACE: Saturday, January 19 ‑ Starting at Selkirk Rugby Club (noon).

BORDER LEAGUE: Sunday, January 20 ‑ Jedburgh v Duns; Hawick v Berwick at Earlston High School (1.30pm).

EAST MEN’S DIVISION ONE: Saturday, January 19 ‑ Fjordhus Reivers v Alloa at Tweedbank (2pm).

EAST LADIES’ DIVISION ONE: Saturday, January 19 ‑ Linlithgow I v Fjordhus Reivers II (contact club for pass-back time).

EOS PREMIER DIVISION: Saturday, January 19 ‑ Vale of Leithen v Edinburgh City (2pm).

EOS FIRST DIVISION: Saturday, January 19 ‑ Hawick Royal Albert v Gala Fairydean (2.30pm); Kelso United v Leith Athletic; Selkirk v Eyemouth United; Burntisland Shipyard v Peebles Rovers (2pm).

SOUTH OF SCOTLAND AMATEUR CUP THIRD ROUND: Saturday, January 19 ‑ Chirnside United v Hawick United; Hearts of Liddesdale v Ancrum; Tweeddale Rovers v Hawick Waverley (1pm).

WADDELL CUP PRELIMINARY ROUND: Saturday, January 19 ‑ Peebles Amateurs v Biggar (1.30pm).

WADDELL CUP FIRST ROUND: Saturday, January 19 ‑ Coldstream Amateurs v Eyemouth Amateurs; Winton v Selkirk Victoria; Gordon v Greenlaw (1.30pm).

BAL DIVISION A: Saturday, January 19 ‑ Leithen Rovers v Duns Amateurs (2pm).

BAL DIVISION B: Saturday, January 19 ‑ CFC Bowholm v Gala Hotspur; Jed Legion v Hawick Legion; Linton Hotspur v Stow (2pm).

BAL DIVISION C: Saturday, January 19 ‑ Lauder v Earlston Rhymers; St Boswells v Gala Athletic; Tweedmouth Amateur Colts v Abbotsford Albion (2pm).

EOS UNDER-19 LEAGUE: Saturday, January 20 ‑ Selkirk v Heriot-Watt University (2pm).

FRIENDLY: Sunday, January 20 - Border Amateur Select v Lothian and Edinburgh Select at Netherdale 3G Arena (2pm).

BRITISH & IRISH CUP: Saturday, January 19 ‑ Melrose v Doncaster (1.45pm); London Scottish v Gala (2pm).

RBS REGIONAL CUP: Saturday, January 19 ‑ Kelso v Hawick YM; Peebles v Hawick (3pm).

RBS EAST LEAGUE ONE: Saturday, January 19 ‑ Berwick v North Berwick; Langholm v Preston Lodge; RHC v Duns (2pm).

RBS East League Two: Saturday, January 19 ‑ Earlston v Trinity Accies; Forrester v Gala YM; Hawick Linden v Edinburgh Northern; Hawick Harlequins v Dalkeith (2pm).

RBS East League Three: Saturday, January 19 ‑ Inverleith v St Boswells; Walkerburn v Penicuik (2pm).

BORDERS SEMI-JUNIOR LEAGUE: Saturday, January 19 ‑Duns Colts v Selkirk Youth Club; Hawick PSA v Berwick Colts; Gala Wanderers v Jed Thistle; Peebles Colts v Hawick Wanderers; Langholm Colts v Kelso Quins; Tynedale Colts v Melrose Wasps (2pm).

BORDER LEAGUE: Thursday, January 17 ‑ Selkirk B v Hawick Conservative Club A; St Boswells v Innerleithen; Jedburgh Legion v Border Club; Hawick Burns Club A v Selkirk A; Hawick Conservative Club B v Hawick Burns Club B.

BORDERS UNDER-25S CHAMPIONSHIP: Sunday, January 20 ‑ At Selkirk Conservative Club. Entries accepted on the day, noon for 12.30pm start.

 

Comments

 
 

Back to the top of the page

 

X scottish independence image

Keep up-to-date with all the latest Referendum news